0-800-501-531
Цілодобова підтримка
Укр | Рус | Eng
Стартова сторінка / Довідник клієнта / Типові питання-відповіді / Страхування - Автоцивілка

Питання по Автоцивілці

 • Що страхується по договору ОСЦПВВНТЗ (обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів)?

  Страхується Ваша цивільна відповідальність за шкоду завдану життю, здоров'ю чи майну третіх осіб внаслідок ДТП. Якщо водій, що має страховий поліс страхового товариства «Гарантія» став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, то саме страхове товариство компенсує збитки (відшкодовує шкоду) потерпілим особам за водія-винуватця.

 • Хто зобов'язаний оформити поліс ОСЦПВВНТЗ?

  Обов'язок по страхуванню цивільної відповідальності поширюється на власників транспортних засобів, що використовуються на території України, та осіб, які експлуатують транспортні засоби на законних підставах. Один поліс оформлюється на один транспортний засіб.

 • Купую нове авто. Скільки часу можна їздити без полісу ОСЦПВВНТЗ?

  Ви зобов'язані застрахувати свою цивільну відповідальність до реєстрації транспортного засобу, але не пізніше чим через три дні після вступу до права власності.

 • Чим загрожує мені відсутність полісу ОСЦПВВНТЗ?

  В разі відсутності поліса ОСЦПВВНТЗ інспектор ДАІ має право оштрафувати Вас на суму в розмірі від 450 до 850 гривень.

 • На який максимальний термін можна застрахувати транспортний засіб?

  Згідно з чинним законодавством транспортні засоби, які не використовуються в комерційних цілях (мотоцикли, легкові автомобілі, причепи до легкових автомобілів), страхуються строком на 12 місяців. Транспортні засоби, що відповідно до Закону України «Про дорожній рух» підлягає обов'язковому технічному контролю (вантажні автомобілі, причепи до вантажних автомобілів, автобуси і транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі, тощо) страхуються до дати наступного технічного контролю.

 • Які документи необхідні для оформлення полісу "автоцивілки"?

  Ви повинні надати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт), паспорт громадянина, посвідчення водія, ідентифікаційний код. Для пільговиків також необхідно надати посвідчення на пільгу. Якщо Ваш автомобіль підлягає обов’язковому технічному контролю (техогляду) - документ, що підтверджує дату його наступного проходження.

 • Від чого залежить вартість полісу ОСЦПВВНТЗ?

  Вартість страхового поліса залежить від типу транспортного засобу, об'єму двигуна, місця реєстрації, мети використання, стажу водіїв, які управлятимуть транспортним засобом на законних підставах, терміну дії договору, історії страхових подій минулих періодів по транспортному засобу.

 • Чи можу я сплатити поліс ОСЦПВВНТЗ в розстрочку?

  У законі про обов'язкове страхування цивільної відповідальності розстрочка платежу не передбачена.

 • Я збираюся переоформляти поліс "автоцивілки"на наступний строк. Моя дружина тільки вчиться на курсах водіння і права ще не отримала. Чи є можливість при оформленні полісу врахувати те, що вона сяде за кермо тільки через місяць?

  Звичайно є. Згідно змін до Закону, дія полісу поширюється на будь-якого водія, що керує автомобілем на законних підставах. Після того, як Ваша дружина отримає посвідчення водія, дія договору автоматично поширюватиметься і на неї. В даному випадку при розрахунку вартості полісу буде враховано майбутнього водія із стажем водіння до трьох років, про що буде зроблена відмітка в полісі.

 • Куди дзвонити у випадку аварії?

  У Пам'ятці клієнта (маленька картка візиточного формату «Пам’ятка клієнта»), що видається при оформленні клієнтом полісу, страхове товариство описує перші дії водія при настанні ДТП. Тут же вказані номери чергових телефонів по регіонах України. Подзвонивши на номер телефону цілодобового контакт-центру – 0-800-501-531, клієнт зможе повідомити про подію страхову компанію, отримати необхідну допомогу та консультацію.

 • У які терміни я повинен сповістити компанію про страховий випадок?

  Необхідно негайно з місця події повідомити страхову компанію про ДТП за телефоном цілодобової підтримки контакт-центру 0800-501-531. Також Ви зобов'язані протягом 3 робочих днів письмово повідомити страхову компанію про ДТП та надати всі необхідні документи.

 • Що робити у разі, коли страхової суми з ОСЦПВВНТЗ не вистачає для повного покриття заподіяних збитків?

  Якщо шкода, завдана майну, життю та здоров’ю третіх осіб перевищує ліміти, встановленні полісом страхування, ОСЦПВВНТЗ винуватець ДТП зобов’язаний цю шкоду відшкодувати самостійно. Щоб захистити Вас від таких ризиків, Страхове товариство «Гарантія» пропонує додатково укласти договір добровільне страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів, який покриє можливі збитки, що перевищать суму відшкодування по обов’язковому страхуванню "автоцивілки". При цьому розмір додаткової відповідальності більше обов’язкової (50 000 грн.) встановлюється за домовленістю сторін.

 • Чи покриває поліс страхування цивільно-правової відповідальності витрати щодо відновлення власного автомобіля та завданої шкоди життю і здоров’ю його власника та пасажирів?

  Придбавши поліс "автоцивілки", Ви страхуєте свою відповідальність, але не свій автомобіль. Якщо ДТП сталося з Вашої вини, то страхове товариство відшкодує тільки той збиток, який Ви завдали третім (потерпілим) особам. Витрати, щодо ремонту і відновленню Вашого власного автомобіля та витрати за завдану шкоду Вашому життю та здоров’ю, життю та здоров’ю пасажирів, що були у Вашому авто, не відшкодовуються. Якщо Ви хочете почуватися захищеним на дорозі і не турбуватися про збереження власного автомобіля, необхідно придбати Договір страхування КАСКО, а по відношенню до себе та своїх близьких - Договір добровільного медичного страхування «В дорогу з Гарантією», що забезпечить Ваш фінансовий захист у разі ДТП.

 • ДТП сталася за участю двох транспортних засобів, які належать одній особі (підприємству). Внаслідок цієї ДТП пошкоджені лише згадані транспортні засоби. Чи здійснюється виплата страхового відшкодування у такій ситуації?

  Відповідно до ст.6 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі – Закон) страховим випадком є подія, внаслідок якої заподіяна шкода третім особам під час дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася за участю забезпеченого транспортного засобу і внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована за договором.

  Щодо даного випадку, то він не може визнаватися страховим, так як внаслідок зіткнення транспортних засобів шкода будь-якій третій особі заподіяна не була. Працівник при виконані своїх трудових обов’язків за шкоду, спричинену ним підприємству, з яким він перебуває у трудових відносинах, несе відповідальність на умовах трудового законодавства, що передбачає матеріальну відповідальність працівників, а не цивільно-правову, яка обумовлена умовами ОСЦПВВНТЗ.

 • Чи діє поліс ОСЦПВВНТЗ, якщо не пройдено технічний огляд автомобіля?

  Згідно із законом, якщо Ваш транспортний засіб підлягає техогляду, поліс ОСЦПВВНТЗ повинен бути оформлений до дати наступного технічного огляду. Якщо транспортний засіб не підлягає техогляду – поліс оформлюється на строк 12 місяців.

 • Чи виплатить страхова компанія потерпілому відшкодування по ОСЦПВВНТЗ, якщо винуватець ДТП знаходився в стані алкогольного сп'яніння?

  Так. Але потім страхова компанія має право пред'явити регресний позов до винуватця ДТП з вимогою повернути суму, виплачену страховою компанією потерпілому.

 • Що таке бонус-малус?

  Бонус-малус – це система знижок або надбавок до вартості страхового поліса, розмір яких залежить від того, чи відбувалися з Вашої вини ДТП в період дії попередніх договорів ОСЦПВВНТЗ.

 • Що таке європротокол?

  Європротокол – це спеціальний бланк уніфікованого в Європі зразка для спрощеного порядку оформлення ДТП. Бланк заповнюється учасниками ДТП на місці аварії без участі ДАІ і потім передається страховій компанії

 • Де я можу отримати бланк європротоколу і інструкцію по його заповненню?

  Бланк європротоколу і інструкція по його заповненню видається при оформленні полісу ОСЦПВВНТЗ строком на 1 рік. В разі, якщо бланк євро протоколу вже використаний, страхова компанія видає новий європротокол на підставі письмової заяви.

 • Коли водій може використовувати європротокол?

  Учасники ДТП можуть скористатися європротоколом в тому випадку, якщо виконані всі умови:

  • наявність у обох учасників ДТП діючого поліса ОСЦПВВНТЗ;
  • відсутність травмованих або загиблих в ДТП;
  • учасники ДТП досягли згоди відносно обставин ДТП;
  • відсутність у водіїв – учасників ДТП ознак алкогольного, наркотичного сп'яніння;
  • пошкодження транспортного засобу пострадавшего в ДТП не перевищує 25 000 грн.;

  Якщо хоч би одна умова не виконана, виклик співробітників ДАІ для оформлення ДТП обов'язковий.
  Якщо одна із сторін має договір КАСКО, який передбачає обов'язкове пред'явлення довідки компетентних органів, також необхідно викликати ДАІ для оформлення ДТП.

 • Куди я повинен передати заповнений бланк європротоколу?

  Після заповнення бланку європротоколу необхідно зі своїм примірником у триденний строк звернутися до страхової компанії, з якою Ви укладали договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

 • У який термін потерпілий отримає відшкодування?

  Законом передбачено, що страхова компанія зобов'язана виплатити страхове відшкодування не пізніше 15 днів з моменту узгодження з потерпілим розміру збитку, а весь процес врегулювання страхової події не повинен перевищувати 90 днів з моменту письмового звернення потерпілої особи до страхової компанії із заявою про виплату страхового відшкодування.

Сервіси
Пошук по сайту
Loading
Розрахувати вартість страховкиСтався страховий випадокВиклик страхового агентаЗамовити зворотній дзвінокСтан оплати
© ПрАТ "Страховe товариство "Гарантія"
Для агентів: вхід1 вхід2 пошта
Адреса головного офісу: 01601, Україна, м.Київ, Печерський узвіз, 3
тел./факс:(044)581-67-70 (0462)77-70-70   office@guarantee.com.ua